≡
Довідники та сервіси – на допомогу бухгалтеру

Розрахунок та перевірка IBAN

З кінця 2019 року в Україні почав впроваджуватися новий стандарт нумерації банківських рахунків — IBAN (International Bank Account Number), який відповідає стандарту ISO 13616:1997. Стандарт ISO 13616 досить гнучкий, він з одного боку уніфікує нумерацію рахунків, а з другого — дозволяє врахувати національні особливості банківських систем в різних країнах. Довжина рахунку по IBAN повинна становити не більш як 34 знаків, але може бути й менше. Для України рахунок IBAN — завжди 29 знаків.

Приклад банківського рахунку, записаного у форматі IBAN, наведено нижче. До речі, це реально існуючий рахунок одного з наших підприємств. На нього, зокрема, ви можете сплатити кошти за участь у бухгалтерському семінарі, які ми проводимо в Дніпрі спільно з професійними фахівцями з бухобліку та аудиту.

Зразок банківського рахунку в форматі IBAN:

UA323808050000000026002222798


МФО банку
номер рахунку

Формат коду IBAN містить:

Решта символів — т.зв. Basic Bank Account Number (BBAN), тобто, базовий номер банківського рахунку. Для України він вміщує:

Для допитливих:

І код МФО, і номер банківського рахунку також мають свої контрольні розряди, які обчислюються за своїми алгоритмами. Зокрема, для МФО це останній розряд 6-розрядного коду МФО банку, а для номера рахунку — п'ятий за рахунком розряд, починаючи з першого значущого (ненульового) символу в номері рахунку.

До речі — малозрозуміла недосвідченим абревіатура "МФО" розшифровується як "міжфілійні оберти", і вона є тяжким спадком ще совєцької банківської системи (тоді всі банківські установи були філіями Ощадбанку СРСР, тож головною конторою їм призначалися шестизначні коди, тобто, "рахунки МФО" для обліку їх взаєморозрахунків).

Визначення IBAN за МФО і номером рахунку
МФО  
Рахунок  
Перевірка IBAN, визначення МФО і номеру рахунку
IBAN  
русукр
©  Дельтасофт  1998–2024

ЛIГА, ЛІГА:ЗАКОН, LIGA:ZAKON є зареєстрованими торгівельними марками Центру «Ліга»